вівторок, 6 січня 2015 р.

4 книги за ціною 3-х днів

         У кожної люди є як мінімум одна книга, яку б вона хотіла прочитати. Кожен раз, коли я натикаюсь на щось цікаве - я роблю ремарку. У вільний час - я шукаю цю ремарку і розкладаю по напрямах, авторах і темах. Останнім часом почав помічати що книг назбиралося біля 50 штук. Найгірше те, що серед них немає жодної літературної. Оскільки новий рік це не тільки олів'є і "савєтске" шампанське, а і день-два вихідних, я вирішив суттєво взятися за скорочення і перегляд списку "літератури на вечір".
        Список прочитаних за кілька днів виявився досить цікавим:
1) Start With Why і неймовірний Simon Sinek.
    Загалом, я можу назвати не більше 5-и психологів, які і справді справили на мене враження. Саймон один із них. Знову багато описів про Apple, мотивацію і способи роботи у різних компаніях. Найпривабливіше те, що у цій книзі десятки історій про компанії, їхні проблеми і кілька реальних прикладів з їх життя. Перед тим, як почати читати цю книгу, обов"язково подумайте "А чому?"

2) Slide:ology
      Почав читати цю книгу після поради одного крутого спікера і якщо сказати чесно - книга крута. Поради - круті! Приклади - юзабельні. Якщо у вас не було ні найменшого уявлення як зробити круту презентацію - ця книга, те що бабуся рекомендує.
На полиці у мене знайшлась ще крутіша книга, але про неї трішки через 300 сторінок самотніх вечорів.

3) Drive. Що мотивує співробітників робити роботу
       Ніколи не був прихильником книг потипу "Що він подумав, коли ти поправив краватку" або "Закохай його у себе борщем". Заголовки потипу "Драйв" завжди нагадують мені туфту і бестселери. Якщо сказати просто вам впарили "50 відтінків сірого для менеджерів".
Як на диво, із 4-х книг ця мені сподобалася найбільше. Оскільки з математикою у мене добре, а з вищою ну взагалі забув, то я почав виділяти для себе кілька типових графіків для подачі знань і аргументів. Один із популярних це 2 вектори поділені на 4 квадрати. Виглядає так:

       Прочитавши цю книгу, дізнаєтесь багато цікавого про різну хрень яка мотивує людьми. Її поділили на 2 типи, які в свою чергу мають різне виявлення, тобто 4 квадратики. Маст рід, а то раптом станете менеджером і будете як путін.

4) The mythical man-month.
         Хороша книга про проблеми у ІТ. Написана давненько, в кінці є рев"ю автора через 20 років. Включено багато проблем, представлено непогані рішення. Чесно признаюсь був здивований, що можна читати ІТ-ну книгу 70х років і знайти багато корисного для себе. Звичайно все на віру не сприймайте, у 75 Ватикан ще не визнав землю круглою, тому одягніть окуляри скептика і вперед по графіках і висновках.


На закуску, у мене були ще Зоряні Війни, але книг насправді стільки, що будь-яких блог можна зводити лише до перегляду усіх варіантів і всесвіту дроїдів і червонолобих.







Немає коментарів:

Дописати коментар